top of page

טיול לפרו וצ'לה 16 יום

יום 1 – יציאה מתל אביב

אחר הצהרים יציאה מתל אביב דרך יעד ביניים באירופה לסנטיאגו.
 

יום 2 – סנטיאגו

נחיתה בסנטיאגו. קבלת פנים והעברה עם מדריך למלון.
אחר הצהרים נצא לסיור מודרך בעיר, הכולל את המרכז העתיק - פלאסה דה ארמאס (Plaza de Armas), מדרחוב הקניות פסאו אאומאדה ((Paseo Ahumada המלא בנגני רחוב וברוכלים, ופאלאסיו דה לה מונדה Palacio de La Moneda)),
לינה בסנטיאגו

 

יום 3 - סנטיאגו - סן פדרו דה אטקמה (San Pedro de Atacama) – עמק הירח

העברה לשדה התעופה (ללא מדריך) וטיסה לקלמה (Calama) . העברה מאורגנת למלון בסן פדרו דה אטקמה.
דרך רכסי ה Salt mountain ו- Domekyo mountain. אחה"צ נבקר ב Salt mountain, Marte valley (הקרוי גם עמק המוות) ו- Moon valley ונתרשם מעוצמת היופי של השתקפות שקיעת השמש בנוף הקסום. העמק קיבל את שמו מפני שהאדמה כאן מזכירה קצת את אדמת הירח, ומיוחדת בכך שמשנה את צבעיה בהתאם לאור השמש.
לינה בסן פדרו דה אטקמה

 

יום 4 – סלאר דה אטקמה

נתחיל את היום בביקור במלחת Atacama- המלחה הגדולה ביותר בצ'ילה ובין המלחות הגדולות בעולם. כאן נמצאת לגונת Chaxa, מקום בו ניתן לפגוש 3 סוגי פלמינגוס. כמו כן נבקר בכפר הציורי Toconao ונצפה במגדל הפעמונים שנבנה בסגנון האטאקאמי הקלאסי. בהמשך נבקר בכפר Socaire והלגונות Menique ו Miscanti בגובה 4500 מ' מעל פני הים. אזור זה הוא חלק מהשמורה הלאומית “Los Flamencos”. הלגונות מוקפות בוולקנים מרשימים. ארוחת צהרים כלולה.
בסוף היום חזרה למלון.
לינה בסן פדרו דה אטקמה

 

יום 5 – הגייזרים של טאטיו El Tatio – מצ'וקה (Machuca)

יציאה מוקדמת ל Tatio geysers. תצפית מקסימה במיוחד על רצועות העשן המבעבעות מעל הרי האנדים בשעת הזריחה.
אל-טאטיו נחשב לשדה הגייזרים הגדול ביותר בחצי-הכדור הדרומי, והשלישי בגודלו בעולם.
לאחר הביקור נמשיך אל כפר מצ'וקה הממוקם בגובה של 3440 מטרים, בהם מובילי הלאמות נהגו לעבור בדרך הנקראת" דרך האינקא". זהו מקום עוצר נשימה הממוקם באמצע הנקודה הגבוהה ביותר. חזרה ל San Pedro de Atacama בנופים קסומים של הוולקנים Torcopuri
לינה בסן פדרו דה אטקמה

 

יום 6 – סן פדרו דה אטקמה - סנטיאגו - לימה

העברה לשדה התעופה וטיסה ללימה דרך סנטיאגו.
לאחר הנחיתה, קבלת פנים והעברה למלון.
לינה בלימה

 

יום 7 – לימה - ארקיפה

בשעות הבוקר טיסה לארקיפה. עם הנחיתה העברה למלון.
ארקיפה. עיר קולוניאלית יפהפייה, הבנויה מסלע וולקני לבן. ומוקפת בכמה הרי געש צחיחים, בחלקם - מושלגים.
נצא לסיור פרטי מודרך בעיר, כולל ביקור במנזר סנטה קטלינה המשמש דוגמה מצוינת לחיים בתקופה הקולוניאלית, הכיכר המרכזית, הקתדרלה, בית הנזירים הישועי ושכונות קאימה (Cayma) וינאוארה (Yanahuara). ובמוזיאון חואניטה (מומיות בנות האינקה)
לינה בארקיפה

 

יום 8 – ארקיפה - קולקה

בשעות הבוקר נסיעה לקניון קולקה (Colca-Canyon), שעומקו כפול מזה של ה"גרנד קניון" בארה"ב. ממש מעל הקניון מתרומם לועו של הר הגעש סבנקאיה (Volcano-Sabancaya). תושבי האזור ידועים בתלבושותיהם המסורתיות המקושטות והצבעוניות. לעתים אפשר לראות גם את הקונדור - הנשר האנדיני. בדרך נופים מרהיבים של טרסות חקלאיות בשלל צבעים, הרי האנדים המושלגים וכפרים קטנים. ביקור בכפרים פיצ'ולו (Picholo), מקה (Maca), אצ'ומה (Achoma) וינקה (Yanque)
לינה בקולקה

 

יום 9 – קניון קולקה - פונו

בבוקר יציאה לנקודת תצפית מרהיבה על הקניון (Cruz-del-Condor). מדובר בתצפית יפה על הקניון בו ניתן לראות את עופות הקונדור המרשימים של דרום אמריקה.
אחר הצהרים העברה לפונו, שעל האגם טיטיקקה (Titicaca) בגובה של 3,820 מ', הוא האגם הגבוה ביותר בעולם שניתן לשוט בו. אורכו עולה על 170 ק"מ, ומכאן שהוא גם האגם הגדול ביותר בדרום אמריקה. הגובה פירושו שהאוויר צח להפליא, והמים הכחולים מרהיבים במיוחד.
לינה בפונו

 

יום 10 – פונו – האיים הצפים

השכם בבוקר שיט אל האיים הצפים של בני שבט אורוס. האיים הם מערכת של מספר איים מלאכותיים מעשה-ידי-אדם, הנמצאים באגם טיטיקקה בפרו, בסמוך לעיר פונו. האיים נבנו על ידי בני שבט האורו. בסביבות שנת 800 לספירה, ומדובר בעצם ברפסודות ענק, ששטחה של כל אחת מהן כמה עשרות מטרים מרובעים. המשך שייט לאי טאקילה, יש כ - 500 מדרגות לטפס עד הכניסה לאי.

חזרה לפונו.
לינה בפונו

 

יום 11 – פונו – חוליאקה - קוסקו

העברה לשדה התעופה בחוליאקה לטיסה לקוסקו. הגעה והעברה למלון. קוסקו הייתה בירת ממלכת האינקה. מכאן הם שלטו באימפריה שהשתרעה לאורך 5000 קילומטרים בהרי האנדים. היא שילוב בין בנייה אינקאית לבנייה קולוניאלית.
אחר הצהריים יציאה לסיור מודרך (כ4 שעות) באתרים המרכזיים של העיר וסביבותיה, נבקר במקדשים - כנסיות, מוזיאונים, בתי מלאכה וחנויות למלאכת מחשבת, במבצר-מקדש סקסאיוואמן (Sacsayhuaman), הבנוי מהאבנים המסותתות הגדולות בעולם, במקדש קוריקנצ'ה (Koricancha), כנסית לה מרסד (La-Merced).
לינה בקוסקו

 

יום 12 – קוסקו – מוראי ומאראס – עמק הקדוש.

נצא לביקור באתר הניסויים החקלאים בכפר ואל הכפר מאראס, לביקור בטרסות המלח של האזור. כפר באיזור ההררי שמעל העמק, שאנשיו מפיקים ממעיין מלוח בסמוך לו כמויות אדירות של מלח. מכרות המלח נקראים Salinas de Maras.
נבקר במוראי, טרסות מעגליות קונצנטריות, המדמות את ההבדלים המיקרו אקלימיים השונים המאפשרים לגדל מגוון גידולי חקלאות באנדים. הגעה לעמק הקדוש", עמק הנהר אורובמבה. הנקרא כך על שם האקלים הטוב השורר בו, האדמה הפורייה והנהר מעניק החיים. הטרם הגעה לאורובמבה נבקר בעיירה צ'ינצ'רוס. (Chincheros) .
לינה באורובמבה העמק הקדוש

 

יום 13 – העמק הקדוש - אוליאנטה (Ollanta) - אגואס קלייאנטס (Aguas Calientes)

בשעות הבוקר נצא לביקור בעתיקות אולנטיטמבו, קומפלקס ארכיאולוגי חשוב מתקופת תרבות טוואנטיניסוי. טיפוס דרך הסמטאות האינקאיות עד למצודה הצופה על הנהר אורובמבה.
אחר הצהרים העברה לתחנת רכבת אוליאנטה (Ollanta). עלייה על רכבת ההרים (Vistadome) אל העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו. הגעה לAguas Calientes.
לינה באגואס קליינטס

 

יום 14 – מאצ'ו פיצ'ו - קוסקו

עליה באוטובוס נסיעה קצרה עד האתר, תחילת הסיור מודרך פרטי במאצ'ו פיצ'ו- מצודה המדהימה (כשעתיים וחצי). חזרה עם האוטובוס לאגואס קליינטס, לאחר ארוחת הצהרים (לא כלולה) . ונסיעה ברכבת Vistadome לתחנת אולנטה ומשם העברה פרטית לקוסקו
לינה בקוסקו

 

יום 15 – קוסקו - לימה

יום חופשי בקוסקו. המלצות יינתנו בפגישת התדרוך.
אחר הצהרים העברה לשדה התעופה לטיסה ללימה. העברה למלון.
לינה בלימה

 

יום 16 – לימה – יציאה לשדה התעופה

בבוקר נבקר במוזיאון לארקו הררה (Museo Larco Herrera) – אחוזה מהמאה ה-18 המכילה אוסף כלי חרס מרשים, עבודות טקסטיל, זהב וכסף מ-3,000 שנות ההיסטוריה הפרה קולומביאנית
אחר הצהרים העברה לשדה התעופה לטיסה הבינלאומית.

טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
atacama-desert-landscape-HD-12-wallpaper
טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
Colca canyon
טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
puno
טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
טיול למדבריות של פרו וצ'לה 16 יום
Lima
bottom of page